Yükleniyor...

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı.

Ameliyatlar

Alın Germe

Botox uygulaması yaygınlaştıktan sonra alın germe ameliyatları son derece azalmış , yalnızca ileri vakalarda uygulanmaktadır. Alındaki çizgi ve kırışıklıkların artması, kaşların aşağı gözler üzerine düşmesi bu ameliyatı gerektirir.

Ameliyat genel anestezi altında veya lokal anestezi + medikasyon ile hastanede yapılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Alın tek başına ameliyat edilebileceği gibi yüzün diğer bölgeleri ile birlikte yapılabilen iki yöntemi vardır. Klasik yöntemde saç içinden taç şeklinde bir kesi yapılarak alın gerilir.

Endoskopik yöntemde ise yine saçlı deri içinden açılan deliklerden endoskop sokularak alın ve kaşlar gerilir.

Alın germe sonucu kaşlar normal yerine gelir, alındaki kırışıklıklar giderilir, yüze daha genç, daha dinç bir ifade gelir ve yorgunluk ifadesi kalkar. Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir.KAŞ KALDIRMA


Kaş kaldırma yüzdeki yorgun ve üzgün ifadeyi yok ederek yüze gençlik ve dinçlik ifadesi verir. 3 şekilde yapılabilir.1.Basit Yöntem:

Kaşların bir dikiş ile saçlı deri içinden çekilmesi. Lokal anestezi ile 20 dakika içinde uygulanır ve hasta hemen evine ve işine dönebilir. Uygun vakalarda iyi sonuç vermektedir. Hafif bir çekik kaş görünümü sağlanabilir.2.Endoskopik Yöntem :

Endoskop ile saçlı deriden girilerek kaşlar kaldırılır. Lokal anestezi ile yapılabilir. Hasta aynı gün evine, ertesi gün işine dönebilir.3.Mini Yüz Germe (Manken Lifting) :

Kaşlar, şakaklar ve üst yüz bölgesinin gerilmesi. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Saçlı deride şakaklardan yapılan bir kesi ile kaşlar, göz kenarları ve şakaklar gerilir. Hasta aynı gün evine, 4 gün sonra da işine dönebilir.4.Yüz Germe :

Klasik yöntemde yüz ve boyun aynı seansta gerilir. Gerekli ise alın ve göz kapakları da birlikte gerilir.

Özellikle çene alt kenarlarında yanakların torbalanması, dudak-yanak kenarındaki çizginin derinleşmesi ve boyundaki katlanmalar bu ameliyatla giderilerek yüze eski genç görünümü kazandırılır.